Multipaki / wielopaki

Shrink sleeve – etykieta termokurczliwa

Shrink sleeve to kategoria etykiet termokurczliwych wykorzystywanych do znakowania produktów. Etykiety termokurczliwe powstają na bazie zadruku specjalnej folii, która pod wpływem ciepła ulega skurczeniu na całej powierzchni, dzięki czemu ściśle przylega do obrysu opakowania niezależnie od jego kształtu.

Do produkcji etykiet shrink sleeve wykorzystuje się różne materiały, których dobór podyktowany jest potrzebami klienta w zakresie plastyczności materiału. Do najczęściej wybieranych folii termokurczliwych stosowanych w procesie produkcyjnym etykiet zalicza się m.in.: folie PCV, PET-G oraz OPS. Folie te charakteryzują się zróżnicowanym stopniem kurczliwości, co determinuje ich zastosowanie w konkretnych aplikacjach.

Rodzaje etykiet shrink sleeve

Wyróżnia się klika rodzajów etykiet termokurczliwych. Są to:

  • etykiety pełne, które okrywają całą powierzchnię pojemnika ściśle przylegając do jego obrysu,
  • etykiety termokurczliwe dla wielopaków nazywane również etykietami multipak, które znajdują zastosowanie przede wszystkim do promocyjnego łączenia produktów, za ich pomocą można opakować zbiorczo przedmioty o zróżnicowanym kształcie i wielkości,
  • etykiety zabezpieczające, które zabezpieczają produkt przed otwarciem, pełniąc funkcję plomby gwarancyjnej.

Etykiety termokurczliwe dla wielopaków

Jedną z naszych specjalności jest druk etykiet shrink sleeve. W zależności do potrzeb klientów etykiety multipak drukujemy w technologii druku fleksograficznego lub druku cyfrowego. Etykiety termokurczliwe dla wielopaków znajdują zastosowanie przede wszystkim od promocyjnego łączenia produktów. Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych Kontrahentów oferujemy usługi pakowania co-packing, w ramach których aplikujemy drukowane etykiety multipak na zestawy produktów.

Etykiety termokurczliwe dla wielopaków wykonujemy i aplikujemy na potrzeby firm reprezentujących przemysł spożywczy, farmaceutyczny i kosmetyczny. Zapewniamy najwyższą jakość wyrobów i usług oraz terminową realizację zamówień. Klientów zainteresowanych współpracą zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem firmy w celu omówienia wszystkich szczegółów.