Druk fleksograficzny

Fleksografia

Druk fleksograficzny

Fleksografia to termin odnoszący się do druku wypukłego, w którym wykorzystuje się elastyczne formy drukowe, ciekłe, szybkoschnące farby oraz wałek rastrowy do przenoszenia farby na formę drukową. Ze względu na swoją specyfikę druk fleksograficzny charakteryzuje się bardzo niewielkimi wymaganiami wobec podłoży drukowych, co umożliwia zadruk prawie wszystkich materiałów opakowaniowych – od rozciągliwych foli i laminatów, przez papiery, po aluminium.

To właśnie niewielkie wymagania wobec podłoży drukowych w połączeniu z elastycznością form drukowych, przekładającą się na wysoką jakość wydruku na różnych typach powierzchni sprawiły, że technologia druku fleksograficznego w znacznym stopniu opanowała szeroko rozumiane etykietowanie produktów – druk opakowań giętkich i etykiet. Za wyborem druku fleksograficznego przemawiają również inne zalety.

Zalety druku fleksograficznego

Do podstawowych zalet druku fleksograficznego obok różnorodności obsługiwanych podłoży drukowych i stosunkowo niskich kosztów wydruku zalicza się również:

  • możliwość druku rolowego,
  • duże prędkości zadrukowywania, co przekłada się na jeszcze szybszą realizację zamówień,
  • możliwość szybkiego wprowadzania zamian w formach drukowych,
  • możliwość drukowania motywów ciągłych bez widocznych połączeń.

Oferta

Odpowiadając na potrzeby i oczekiwania Naszych Klientów reprezentujących różne branże, oferujemy wysokiej jakości druk etykiet shrink sleeve i etykiet samoprzylepnych w technologii druku fleksograficznego. Dodatkowo świadczymy usługi związane z aplikacją gotowych etykiet oraz kompleksową konfekcją opakowań. Wykorzystując właściwości druku fleksograficznego tworzymy praktyczne i estetyczne opakowania. W zależności od realizowanego  projektu etykiet,  druk możemy dodatkowo ulepszyć korzystając z dostępnej  szerokiej gamy metod uszlachetniania druku fleksograficznego.

Cold-stamping i inne formy uszlachetniania druku

Klientom zainteresowanym stworzeniem naprawdę oryginalnych opakowań oferujemy szeroką gamę metod i technik uszlachetniania druku. W zależności od koncepcji druk możemy uszlachetnić wykorzystując w tym celu cold-stamping, specjalistyczne lakiery, farby, folie i pigmenty. Uszlachetnianie druku możemy zastosować zarówno do podłoża zadrukowanego, jak i podłoża niepokrytego farbą drukową. Uszlachetniając druk podnosimy jego walor wizualny i zwiększamy odporność powierzchni na uszkodzenia, jednocześnie nadając produktowi finalnemu określonych cech indywidualnych.