Laminaty

Laminaty do żywności

Na potrzeby firm reprezentujących branżę spożywcza oferujemy laminaty drukowane. Laminaty do żywności są drukowane na laminacie papierowym lub laminacie z warstwą aluminium. Od wewnętrznej strony laminatu nanosi się polietylen, który zapewnia zgrzewalność, a zarazem szczelność saszetki. Laminaty do żywności drukujemy w technologii fleksograficznej. Wszystkie laminaty drukowane na potrzeby branży spożywczej są dopuszczone do kontaktu z żywnością, co umożliwia ich bezpieczne stosowanie jako opakowań bezpośrednich dla produktów sypkich i płynnych.

Laminaty tubowe dla branży kosmetycznej

Branży kosmetycznej oferujemy tuby laminatowe o wielowarstwowej strukturze z barierą z tworzywa EVOH lub barierą aluminiową. Laminaty tubowe oferujemy w wariantach o różnej pojemności. W zależności od konsystencji produktu tuby możemy zamknąć wykorzystując standardowe nakrętki odkręcane, jak i nakrętki typu flip top. Nadruk na laminatach możemy wykonać w technologii fleksograficznej lub korzystając z druku cyfrowego. Wysokojakościowe technologie wydruku w połączeni z możliwościami uszlachetniania druku (np. poprzez cold stamping) pozwalają nam tworzyć opakowania charakteryzujące się trwałością oraz atrakcyjnym wyglądem.

Laminaty drukowane dla chemii gospodarczej

Branża gospodarcza wymaga specjalistycznych laminatów drukowanych. Uwzględniając jej potrzeby oferujemy opakowania z laminatów dwu- oraz trzywarstwowych wyposażonych dodatkowo w folie barierowe, które skutecznie chronią zawartość saszetek przed wysychaniem lub wchłanianiem wilgoci, a także innymi czynnikami zewnętrznymi. Właściwości foli barierowych każdorazowo dopasowujemy do produktów, jak też procesów i metod obróbki opakowań oferując rozwiązania trwałe, estetyczne i przyjemne w użytkowaniu.