Etykiety samoprzylepne

etykiety samoprzylepne na roliEtykiety samoprzylepne na roli

Istnieje wiele sposobów na oznakowanie produktów. Największą popularnością cieszą się jednak te, które łączą funkcjonalność z wygodą oraz niezbyt wysokimi kosztami – np. etykiety samoprzylepne, które są wykorzystywane bardzo często i do różnych celów.

Jednym z największych atutów oznaczeń tego typu jest ich uniwersalność. Mogą przekazywać dowolne informacje (w formie tekstu lub grafiki), przyjmować różne rozmiary i kształty, nadawać się do mocowania na wielu powierzchniach. Można zamówić etykiety samoprzylepne na rolce lub w arkuszach w zależności od preferencji co do sposobu ich wykorzystania. Dostępne są też etykiety papierowe oraz etykiety foliowe, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości ich zastosowania.

Etykiety samoprzylepne i ich zastosowanie

Zarówno etykiety samoprzylepne w arkuszach, jak i te dostępne na roli sprawdzą się w wielu zastosowaniach. Są wykorzystywane między innymi:

  • do oznaczania produktów kosmetycznych,
  • do oznaczania produktów spożywczych,
  • do oznaczania produktów przemysłowych,
  • do oznaczania paczek i przesyłek,
  • w celach ozdobnych.

Papierowe etykiety samoprzylepne lepiej sprawdzą się m.in. przy oznakowaniu przesyłek czy też jako ozdoby. Z kolei te foliowe dzięki wyższej odporności na czynniki zewnętrzne są zwykle wybierane do oznaczania produktów chemicznych. Warto pamiętać, że folia daje możliwość tworzenia wzorów z elementami transparentnymi, które prezentują się bardzo atrakcyjnie. Ponadto niezależnie od rodzaju etykiety samoprzylepne mogą przyjmować różne kształty – od prostokątów, okręgów i elips aż po zupełnie nietypowe formy.

Gdzie najlepiej sprawdzają się etykiety na roli?

Etykiety samoprzylepne na roli są oferowane zarówno w postaci etykiet papierowych, jak i foliowych. To sprawia, że spektrum ich zastosowań w kontekście zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań poszczególnych branż jest naprawdę szerokie, a trwałość adekwatna do konkretnych zastosowań. A co ze sposobem aplikacji? Gdzie najlepiej sprawdzają się etykiety na roli?

Standaryzacja rozmiarowa w zakresie oferowanych rolek z etykietami przekłada się wysoki komfort maszynowej aplikacji etykiet. W rezultacie etykiety samoprzylepne na roli są szczególnie chętnie wybierane przez przedsiębiorstwa dysponujące zautomatyzowaną linią do pakowania i etykietowania produktów. Alternatywą dla podajników automatycznych są systemy do ręcznej aplikacji etykiet z roli. Ich zaletą jest szybkość i łatwość etykietowania, co przekłada się na nieporównywalnie wyższą wydajność pracy ręcznej z etykietą na roli niż pracy ręcznej z etykietą w arkuszach.

Wybór sposobu aplikacji jest oczywiście uzależniony do zaplecza maszynowego, jakim dysponuje firma, jak również przeznaczeniu konkretnych etykiet. W przypadku niestandardowego oznakowywania partii produktów bądź wybranych egzemplarzy o wiele bardziej wydajna i mniej kłopotliwa jest aplikacja ręczna, którą możemy dodatkowo przyspieszyć stosując ręczny dozownik etykiet.

Etykiety samoprzylepne na roli i w arkuszach – wygoda zastosowania

W zależności od preferencji klienta produkujemy etykiety samoprzylepne w arkuszach lub na roli. Te pierwsze są przeznaczone wyłącznie do ręcznego naklejania, przez co zazwyczaj są stosowane wyłącznie na niewielką skalę. Mogą być używane w firmie i w domu do oznaczania rozmaitych przedmiotów. W tej formie często zamawiane są również dekoracyjne etykiety samoprzylepne.

Drugim rodzajem są etykiety samoprzylepne w roli. Taka forma zapewnia możliwość ich łatwiejszej i szybszej aplikacji na znakowane powierzchnie. Etykiety samoprzylepne na rolce mogą bowiem współpracować z ręcznym lub automatycznym dozownikiem. Sprawia to, że w przypadku zamówień obejmujących większe nakłady, jest to częstszy wybór.

Nasza oferta obejmuje produkcję wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych różnych typów. Dostarczamy produkty zgodne ze specyfikacją Klienta, wykonane z dbałością o każdy detal. Zapraszamy do kontaktu!