Foliowanie termokurczliwe – sposób na odpowiednie zabezpieczenie produktów

Folowanie termokurczliwe jest sposobem na bardzo szczelne oraz szybkie zabezpieczenie wszelkiego rodzaju asortymentu do jego transportu – lądowego, lotniczego czy morskiego. Pakowanie tą metodą świetnie sprawdzi się również podczas magazynowania czy składowania towaru. Folia termokurczliwa jest przede wszystkim bardzo prosta w stosowaniu. Podczas pakowania bardzo ciasno przylega do zabezpieczanego produktu, tworząc szczelną warstwę ochronną oddzielającą przedmiot od czynników zewnętrznych. Folowanie termokurczliwe chroni więc towar przed wilgocią, kurzem i promieniowaniem UV.

Możliwości zastosowania folii termokurczliwej są praktycznie nieograniczone. Stosuje się ją zarówno podczas pakowania stosunkowo niewielkich rzeczy – np. kosmetyków czy butelek do napojów, jak również przedmiotów o dużo większych gabarytach. Najpopularniejsza na rynku jest folia termokurczliwa na butelki. Towar poddany tej metodzie pakowania prezentuje się bardzo estetycznie, a to ma bardzo duże znaczenie w przypadku przedmiotów przeznaczonych do sprzedaży.

Na czym polega foliowanie termokurczliwe?

Folia termokurczliwa podczas zastosowania odpowiedniej temperatury zaczyna się kurczyć. Temperatura wykorzystywana w procesie kurczenia nie jest wysoka. W związku z tym metoda foliowania termokurczliwego może być wykorzystywana dla wielu różnych produktów, bez obaw o ich uszkodzenie.

foliowanie termokurczliwe