Etykieta termokurczliwa – nowoczesna technologia

Etykiety shrink sleeve są produktem, który wykonywany jest na wymiar z folii termokurczliwej. Rękawy termokurczliwe nałożone na wybrany przez klienta produkt, po poddaniu ich działaniu odpowiedniej temperatury, obkurczają się. Gwarantuje to dopasowanie się etykiety shrink sleeve do każdego kształtu – nawet tego najbardziej skomplikowanego. Metoda shrink sleeve pozwala na zachowanie wysokiej estetyki pakowanego produktu, a dodatkowo wpływa na jego odpowiednie zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Jest to szczególnie istotne w przypadku butelek z napojami, gdzie ważna jest ochrona przed promieniami UV. Folia termokurczliwa na butelki daje ponadto możliwość zadrukowania całej powierzchni rękawa, dzięki czemu produkt wyróżnia się na sklepowych półkach, a jednocześnie zawiera wszelkie niezbędne informacje, które wymagane są przez prawo krajowe.

Etykieta termokurczliwa – zalety metody

Zewnętrzna strona foli zastosowanej do wykonania etykiety shrink sleeve to przede wszystkim widoczny połysk oraz bardzo duże nasycenie barw – dzięki temu opakowany tą metodą produkt zyskuje na atrakcyjności.

Wyróżnić można trzy rodzaje etykiet termokurczliwych:

  • etykiety pełne – obejmują one całą powierzchnię przedmiotu,
  • etykiety do wielopaków – przeznaczone przede wszystkim do promocyjnego łączenia ze sobą kilku przedmiotów,
  • etykiety zabezpieczające – czyli plomby, które zabezpieczają produkt przed jego otwarciem przez osoby trzecie (w ten sposób zabezpiecza się również akcyzę na alkoholach).

Etykiety shrink sleeve mają wiele zalet. Do najważniejszych z nich zalicza się:

  • możliwość pełnej personalizacji opakowania poprzez umieszczenie dowolnej grafiki na etykiecie,
  • dopasowanie do każdego rodzaju kształtu pozwalające na zastosowanie folii na każdym, nawet niestandardowym kształcie z zachowaniem wysokiej estetyki,
  • użycie do różnego rodzaju opakowań – wykonanych z tworzywa, szkła oraz metalu.

Nasza drukarnia fleksograficzna zaprasza do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zatrudnieni w firmie specjaliści z chęcią odpowiedzą na Państwa pytania oraz pomogą w dopasowaniu zamówienia do Waszych oczekiwań. Oferowane przez nas etykiety z folii termokurczliwej są gwarancją najwyższej jakości i estetyki.

Etykieta termokurczliwa shrink sleeve, rękawy termokurczliwe na butelki